NEMÁŠ ÚPLNĚ JASNO?Máme pro Tebe odpovědi na časté otázky. Stále Ti chybí odpověď? Tak nám polož novou otázku.Jaký je rozdíl mezi cestováním s cestovkou a cestou s Travelcoaching.cz?


Travelcoaching.cz spojuje několik oborů a příležitostí k osobnímu posunu. Jako cestovní kancelář můžeme klientům zajistit všechny potřebné služby spojené s organizací a samotnou cestou. Zároveň však nad rámec klasické cestovní kanceláře poskytujeme před, v průběhu a po cestě doplňující služby, které se týkají koučinku a mentoringu. Pomůžeme Vám s přípravou na cestu nejen prakticky, ale i myšlenkově. V našem školícím centru zajišťujeme tyto předodjezdové služby, koučovací setkání a předávání zkušeností.


Kdo je travel-coach?


Člověk, který kromě kvalifikace v oblasti koučinku, plně splňuje také předpoklady průvodce a je Vás schopen doprovodit konkrétní destinací a zajistit vše potřebné k naplnění záměru Vaší cesty. Propojení cestovaní a práce s osobním rozvojem klade na naše travel kouče vysoké nároky z hlediska schopností jak teoretických, tak praktických. Stručně řečeno, musí to být člověk, se kterým jste ochotni se vydat kamkoliv, máte k němu plnou důvěru a cítíte oporu. Je to partner do nepohody, který Vás umí vyslechnout.


Jaký je rozdíl mezi klasickým koučinkem a travel coachingem (koučink na cestách)?


Travel coaching je jistou nadstavbou klasického koučování, při němž kouč spolu se svým klientem mění prostředí a vydávají se na cestu. Směr a typ cesty se odvíjí od potřeb koučovaného klienta. Travel coaching těží z podstaty cestování, je o vystoupení z komfortní zóny, stereotypu a každodenní rutiny. Nové prostředí pak působí na psychiku koučovaného, který je v průběhu cesty zpravidla otevřenější a uvolněnější k práci na zvoleném osobnostním cíli.


Jak dlouhý je program?


Je to variabilní u každého typu cesty. Zpravidla klasický balíček, např. do Himálaje o délce 21 dní se skládá navíc z několika dvouhodinových setkání, v rozmezí dvou měsíců před odjezdem. Tato setkání jsou zaměřena na přípravu jak materiální (co s sebou, v jakém množství), tak mentální (příprava na kulturu, zvyky a také samotné koučování). Tato předodjezdová a ponávratová setkání se uzpůsobují potřebám a možnostem klienta a mohou proběhnout ve formě osobního setkání v našem centru, telefonicky nebo on-line (např. po Skype).


Co je v ceně programu?


V rámci programů je v ceně několik koučovacích sezení s travel koučem, dále informační a přípravné setkání k cestě samotné, při nichž s průvodcem projdete všechny potřebné kroky před odjezdem do dané oblasti (očkování, výbava, příprava, na co si dát pozor apod.). Také se můžete zúčastnit některého z přípravných víkendů pro klienty, kteří odjíždějí na cestu do konkrétní destinace. V rámci těchto setkání předáváme praktické rady a informace. Příklad: Poprvé jedete do Afriky? Dostanete seznam věcí, které by neměly chybět, jak se připravit na to či ono, co očekávat od tamní kultury a projdeme také bezpečnost.


Je travel coaching nějak věkově ohraničený?


Není. Pořádáme programy pro všechny věkové kategorie – od řad teenagerů až po seniory. V žádném věku není pozdě začít na sobě pracovat a cestovat.


Jak velké skupiny vozíte?


Velikost skupiny přizpůsobujeme přání klienta, zaměření cesty, náročnosti zvolené expedice a konkrétní destinaci. U doprovázených poutí a individuální programů cestujeme „jeden na jednoho“, u expedic pak ideálně ve skupině osmi osob.


Jak je to s placením jednotlivých programů?


Platba je u každého programu nastavena individuálně a hradí se předem. Provádí se převodem na účet na základě vystavené faktury na daný program. Máte-li dotaz ke konkrétnímu případu, neváhejte nás kontaktovat.


Jak moc fyzicky náročné jsou cesty s Travelcoaching.cz?


Fyzická obtížnost cesty je různorodá. U individuálních cest se přizpůsobuje možnostem a potřebám klienta. U skupinových cest je fyzická náročnost popsána v popisu konkrétní expedice. Máte pocit, že na to fyzicky nemáte? Pak se o tom pobavte s travel coachem a společně najdeme jiný způsob.


Mám se nějak speciálně připravit na cestu s Travelcoaching.cz?


Veškerá příprava na cestu je shrnuta v několika předodjezdových setkáních s travel coachem. V průběhu těchto setkání dostanete informace a doporučení ke konkrétní destinaci. Zahrnuje to nejen oblast materiální (vybavení s sebou), legislativní (víza apod.), zdravotní a bezpečnostní (očkování, bezpečnostní pravidla a doporučení), ale i stránku mentální (psychologická příprava na cestu).


Pro koho je travel coaching určen?


Pro každého, kdo má potřebu se posunout zase o krok dále a chce pro to něco aktivně učinit.


Jaký je rozdíl mezi (travel)koučinkem a psychoterapií?


Základní rozdíl je v zaměření Vaší pozornosti. Psychoterapie pracuje převážně s minulostí (trauma) a jejím dopadem na přítomnost. Zjednodušeně procházíte tím, čím jste si již prošli, co jste prožili a vyrovnáváte se s tím. (Travel)koučink se naopak zaměřuje na budoucnost (cíl) a pracuje s aktuálními podmínkami. S pomocí kouče hledáte motivaci pro Váš cíl a způsob, jak jej dosáhnout, např. právě změnou prostředí a cestováním na nová místa.


Potřebuji nějaká očkování, abych mohl/a jet na cestu s Travelcoaching.cz?


V nabídce máme široké spektrum různorodých destinací a každá z nich má svá specifika. U některých Vám očkování doporučíme, u jiných naopak.


Potřebuji nějaké speciální vybavení, abych s vámi mohl/a vyrazit na cestu?


K cestě nepotřebujete nic jiného než to, co byste si vzali na klasickou turistiku do dané oblasti. Pokud s vybranou destinací nemáte zkušenosti, právě pro to pořádáme předodjezdová setkání, kde si vše vyjasníme a předáme Vám potřebné informace a znalosti.Nenašel jsi odpověď? Polož nám
novou otázku.